Θεατρικός όμιλος”Ιδρυτική διακήρυξη”

αναρτήθηκε σε: Θεατρικός όμιλος, Όμιλοι | 0

Καλωσορίσατε στην ιστοσελίδα του θεατρικού ομίλου του γυμνασίου μας!

Υπεύθυνος καθηγητής το ομίλου είναι η καθηγήτρια αγγλικών του σχολείου μας, Ματζάρη Ελένη σε συνεργασία με τον καθηγητή εικαστικών τους σχολείου μας Τσελικέρ Σερχάντ.

Ο θεατρικός μας όμιλος αποτελεί μια δυναμική ομάδα μαθητών που αγαπούν την τέχνη του θεάτρου και επιθυμούν να εξερευνήσουν τον κόσμο της σκηνής. Ο σκοπός μας είναι να προσφέρουμε στους μαθητές μια πλήρη εμπειρία στο θέατρο, από τη συγγραφή και τη διάβαση κειμένων, μέχρι τη σκηνοθεσία, την υποκριτική και τη σκηνική διάρθρωση. Μέσω αυτής της διαδικασίας, οι μαθητές αποκτούν δεξιότητες στην επικοινωνία, τη δημιουργικότητα, τη συνεργασία και την αυτοπεποίθηση. Αυτή η εμπειρία είναι μοναδική για τους μαθητές, καθώς αποκτούν γνώσεις και δεξιότητες που θα τους συντροφεύουν για πάντα. Εάν είσαι λοιπόν μαθητής και αγαπάς το θέατρο, σε προσκαλούμε να γίνεις μέλος του θεατρικού ομίλου μας! Ανανεώνουμε συνεχώς το πρόγραμμά μας, οπότε μείνετε συντονισμένοι για τις επερχόμενες παραστάσεις και εκδηλώσεις μας! Ελάτε να ανακαλύψουμε μαζί τη μαγεία του θεάτρου!